EkoDzień Kobiet w Warszawie – rozdajemy tulipany w zamian za zużyte baterie!

8 marca, kiedy niejedno męskie ramię otuli panie, warto zrobić coś dobrego również dla przedstawicielki płci pięknej o imieniu Ziemia.

Redakcja bloga brodnowarszawa.wordpress.com koordynuje kolejną warszawską akcję ekologiczną. W lutym na Targówku i Pradze Północ rozdawaliśmy lizaki w kształcie serc (zobacz więcej informacji). Tym razem w Śródmieściu będą na Was czekały tulipany.

Zapraszamy do udziału w ekologicznej akcji „Kwiatek dla Ziemi”. W ramach akcji 8 marca w Warszawie, Łodzi i we Wrocławiu będziemy rozdawać tulipany w zamian za zużyte baterie.

W stolicy miejscem wymiany baterii na kwiaty będzie główna brama Uniwersytetu Warszawskiego – od godz. 12:00 aż do wyczerpania tulipanów.

W ostatnim roku w Polsce wprowadzono na rynek ok. 400 mln sztuk baterii – czyli ok. 10 tys. ton. Zużyte baterie z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich typu: ołów, czy rtęć mogą być odpadami niebezpiecznymi. Zużyte baterie powinny być zatem segregowane i utylizowane w specjalnych instalacjach. Zgodnie z prawem krajowym i Unii Europejskiej Polska ma obowiązek zebrać selektywnie w 2014 roku 35% baterii z rynku (ok. 3. 500 ton)!

Głównym partnerem akcji jest Europejska Platforma Recyklingu.

Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem akcji Kwiatek dla Ziemi z okazji Dnia Kobiet jest podróżnik i ekolog Dominik Dobrowolski (www.cycling-recycling.eu). Dodatkowe informacje o akcji oraz wykaz miejsc zbiórki baterii na stronach:

http://www.cycling-recycling.eu
http://www.erppolska.pl

Reklamy

Posted on 05/03/2014, in Skądinąd and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: