Szlachetna paczka 2013: baza rodzin otwarta!

Wybierz rodzinę, której chcesz pomóc. Namów swoją rodzinę, znajomych lub firmę, w której pracujesz i wspólnie przygotujcie paczkę na podstawie listy potrzeb. Żywność, środki czystości, odzież, wyposażenie mieszkania, upominki, o których marzą dzieci i dorośli… Kliknij, przeczytaj…

Opisy rodzin w potrzebie zostały opublikowane na stronie

www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny

Chcesz pomóc rodzinie z Bródna? Jedno kliknięcie tutaj może zaowocować znaczącą poprawą jakości życia jednej z pięciu bródnowskich rodzin.

A tutaj zostały zamieszczone opisy rodzin z innych części Targówka.

Lista potrzeb powstała podczas spotkań rodzin z wolontariuszami Szlachetnej Paczki.

Finał akcji przewidziany jest na 7-8 grudnia. Darczyńcy wraz z przygotowanymi przez siebie paczkami spotykają się z wolontariuszami. Wolontariusze dostarczają paczki do konkretnych rodzin, a następnie zdają darczyńcy relację z przekazania paczki.

– Wizyta u rodziny to szczególny moment całej akcji, wieńczący wszystkie nasze trudy i dający nadzieję na lepsze jutro. Szczęścia, wzruszenia, uśmiechów, łez, podziękowań nie ma końca – mówi Ewelina Świątczak, lider Rejonu Warszawa Bródno.

Szlachetna Paczka pomaga już od 13 lat. Ogólnopolski projekt organizuje Stowarzyszenie Wiosna, którego prezesem jest ksiądz Jacek Stryczek.

Pomoc dociera w szczególności do rodzin wielodzietnych, niepełnych, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi bądź członkami rodziny, osób starszych i samotnych, rodzin, które dotknęło nieszczęście oraz takich, których bieda jest niezawiniona. Ze wsparcia Szlachetnej Paczki nie mogą skorzystać osoby roszczeniowe, które nie starają się poprawić swojej sytuacji życiowej.

Zobacz również:

Wywiad z wolontariuszką Martą Brodowską. „Ludzie wymieniają jako swoje marzenia rzeczy, które większość z nas może mieć codziennie i są czymś normalnym. Trudno nam uwierzyć, że można marzyć o tabliczce czekolady, spinkach do włosów, koralach (…)”.

Reklamy

Posted on 19/11/2013, in Zapowiedzi. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: