In(ter)wencje osiedlowe na podwórku przy ul. Krasnobrodzkiej 6/8

13-14 lipca jedno z podwórek przy Teatrze Rampa zmieni swoje oblicze, a w sierpniu akcja zawita na bródnowskie podwórko. Co się wydarzy?

Projekt realizuje Stowarzyszenie Katedra Kultury. – In(ter)wencje Osiedlowe to cykl działań społeczno-artystycznych ożywiających przestrzeń dwóch targówkowych blokowisk. Naszym celem jest stworzenie mieszkańcom Targówka Mieszkaniowego i Bródna okazji do spotkania się oraz zachęcenie ich do działania na rzecz własnego otoczenia i zaangażowania w sprawy lokalne – wyjaśniają pomysłodawcy akcji. Chcą zachęcić mieszkańców m.in. do wspólnego „odkupiania trawników  z psich kup”.

Wśród pozostałych atrakcji m.in.: leżakowanie, zabawy z odzysku, robienie latawców, rodzinna projekcja filmowa i Niedzielny Zakład Fotograficzny. -Będzie okazja, żeby sfotografować się samemu lub ze swoim sąsiadem/pupilem/kuzynem… otrzymać swoje zdjęcie „od ręki” i przy okazji podzielić się pomysłem na to, kogo zaprosić na Stoliki Obywatelskie, do rozmów z mieszkańcami Targówka.

W programie są także konsultacje społeczne. – Zapytamy, z jakimi specjalistami, z reprezentantami jakich organizacji, urzędów, instytucji, chcieliby się spotkać podczas “Weekendu Obywatelskiego”, który będzie finałem akcji na obu podwórkach. Mieszkańcy spotkają się wtedy z wyłonionymi w toku konsultacji ekspertami. – mówią pomysłodawcy In(ter)wencji Osiedlowych.

To samo wydarzy się w sierpniu przy ul. Krasnobrodzkiej.

In(ter)wencje osiedlowe

Dla przypomnienia: dwa lata temu odbyła się akcja „ReBLOK. Blokowiska – Reaktywacja”, której celem była rewitalizacja blokowisk. Dowiedzieliśmy się wówczas m.in. jak wyglądałby Targówek, gdyby stał się człowiekiem, oglądaliśmy filmy na dachu wieżowca przy ul. Rembielińskiej, jedno z bródnowskich podwórek ozdobił „Ziemial” (mural na ziemi). Uprawialiśmy też guerilla gardening.

Kontynuacją reBLOK były akcje: reFUN i rePLAY.

 Zobacz również:

Chcesz kupić taniej podręczniki szkolne? Księgarnia przy ul. Kondratowicza zaprasza na gorące First minute

Debata o bezpieczeństwie na Targówku [relacja]

2012 r. na Bródnie – co się działo? Przegląd najciekawszych artykułów

Reklamy

Posted on 11/07/2013, in Zapowiedzi. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: