Ostrówek: II Zlot Młodzieży [zdjęcia, filmy]

Ok. 2 tysiące osób z Diecezji Warszawsko-Praskiej (w tym ponad sto z bródnowskich parafii) uczestniczyło 15 czerwca 2013 r. w II Diecezjalnym Zlocie Młodzieży w Ostrówku. Na spotkaniu były obecne również tysiące komarów 😉

– Czy tak trudno było uprzedzić, że kilkugodzinne spotkanie odbędzie się w całości w plenerze, na odsłoniętej polanie? Czy nie można było ostrzec, że na miejscu jest ogromnie dużo komarów? Wystarczyło parę słów. Gdybyśmy wiedzieli, wzięlibyśmy kremy przeciwsłoneczne i środki przeciw komarom. A tak… dojeżdżamy na miejsce i niespodzianka! Gdyby księża poinformowali nas o tym, uniknęlibyśmy poparzeń słonecznych i aż tylu pokąsań przez komary – mówili uczestnicy zlotu, z którymi rozmawialiśmy. Dodawali, że samo wydarzenie oceniają pozytywnie, ale przemilczenie tych spraw mocno wpłynęło na przeżywanie spotkania.

Zlot przy domu św. Faustyny rozpoczął się koncertem zespołu Propaganda Dei. Reggae w żarze słońca szybko rozgrzało ciała i dusze młodzieży. Wśród tańczących pod sceną najbardziej wyróżniał się jednak jeden z księży, który wręcz eksplodował entuzjazmem. – Chrześcijanin jest człowiekiem radości – podkreślał niedawno Ojciec Święty Franciszek. – Tę radość znajdujemy w pewności, że Jezus jest z nami i z Ojcem. Radości nie można jednak zatrzymywać. Musi iść naprzód – dodał. Ksiądz, którego możecie zobaczyć na poniższym filmie i zdjęciach, bardzo skutecznie zarażał radością 😉

Ostrówek: Zlot Młodzieży

Kolejnym punktem programu był występ Teatru Ewangelizacyjnego. Aktorzy zaprezentowali spektakl o Jonaszu, zaskakując widownię współczesnym podejściem do tematu i licznymi żartami.

Po spektaklu arcybiskup Henryk Hoser wręczył medale i puchary najlepszym drużynom Warszawsko-Praskiej Ligi Piłkarskiej.

Muzyczna niespodzianka: Legia Warszawa i zespół Claret Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej

Kulminacją spotkania była msza św. pod przewodnictwem arcybiskupa Hosera. Zakończyła się nałożeniem krzyży misyjnych młodzieży wyjeżdżającej do Rio de Janeiro na Światowe Dni Młodzieży oraz odnowieniem zawierzenia młodzieży Bożemu Miłosierdziu. W czasie mszy śpiewał zespół Claret Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej.

Potem wszyscy ruszyli na obiad w towarzystwie gigantycznej chmary komarów 😉

Podczas całego 5-godzinnego spotkania w Ostrówku można było przystąpić do spowiedzi, z czego wiele osób skorzystało.

Portal brodno.waw.pl tydzień temu z radością przyłączył się do akcji ewangelizacji Bródna. Nadal zachęcamy do przesyłania Waszych świadectw wiary na adres kontakt@brodno.waw.pl. Opiszcie wydarzenia i przeżycia, dzięki którym zbliżyliście się do Boga. Wszystkie świadectwa wkrótce opublikujemy, by zainspirowały internautów i zaowocowały rozświetleniem codzienności.

Zobacz również:

Wielka Ewangelizacja w Parku Bródnowskim [zdjęcia, filmy]

Magia migania – przeboje muzyczne XX i XXI wieku w języku migowym [filmy]

Misterium Męki Pańskiej na Placu Piłsudskiego [zdjęcia]

„Deaf life” – film z Bródna, który poruszył Polskę tańcem i ciszą

2012 r. na Bródnie – co się działo? Przegląd najciekawszych artykułów

Reklamy

Posted on 15/06/2013, in Relacje, Skądinąd. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: