Noc Muzeów 2013 – Warszawa. Fotoplastikon [program]

Zobacz Warszawę sprzed 100 lat, a także… odrobinę erotyki.

W tegoroczną Noc Muzeów, Fotoplastikon Warszawski (Al. Jerozolimskie 51) zaprasza wszystkich w magiczną podróż w czasie. Zaprezentuje niezwykłe trójwymiarowe fotografie przedstawiające; „Warszawę sprzed 100 lat” oraz „Bez gorsetu, turniury i pantalonów…. czyli odrobina erotyki ”.
Wystawy będą mogły oglądać w Fotoplastikonie równocześnie 24 osoby.

Zobacz również:

Noc Muzeów 2013 w Warszawie. 24 najciekawsze propozycje. Gdzie warto iść?

W atmosferę z początku XX wieku wprowadzą zwiedzających przedwojenne szlagiery grane na żywo!

19:00 – 21:30

W samym Fotoplastikonie będzie można zobaczyć zdjęcia przedwojennej Warszawy. Na fotografiach zostały uchwycone sceny z życia mieszkańców Warszawy. Wystawa składa się z 48 zdjęć stereoskopowych przekazanych do Muzeum Powstania Warszawskiego przez panią Danutę Szlajmer, córkę pierwszego właściciela Fotoplastikonu. Te niesamowite fotografie umożliwiają nam zapoznanie się z architekturą miejską Warszawy, miejscami i sposobami wypoczynku jej mieszkańców, modą wyższych klas i odstającymi od niej ubiorami biedoty. Wnętrza mieszkań zachwycają bogatym wystrojem, a ulice Starego Miasta smucą zubożeniem ludności. Zdjęcia ukazują nieznane widoki warszawskich okolic, które zaskakują swoim pięknem przyrody. Podwarszawskie letniska, walczą tu o uwagę z ubogimi uliczkami Starego Miasta, a ruchliwość na moście Kierbedzia (teraz mostu Śląsko-Dąbrowskiego) ze spokojem Ogrodu Saskiego i Łazienek Królewskich.

20:00 – 21:00

Na dziedzińcu przed wejściem do tego XIX-wiecznego świata 3D, będzie można posłuchać klimatycznych przedwojennych utworów granych na żywo.

22:00 – 1.00

Fotoplastikon zaprezentuje wystawę: „Bez gorsetu, turniury i pantalonów…. czyli odrobina erotyki w Fotoplastikonie Warszawskim”. Wystawa prezentująca piękno kobiecego ciała stworzona na bazie kolekcji stereoskopowych pocztówek erotycznych z początku XX wieku, podarowanych przez przyjaciela Fotoplastikonu Pana Tomasza Bielawskiego i przystosowana na potrzeby „XIX wiecznej beczki czasu”.

Reklamy

Posted on 03/05/2013, in Skądinąd. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: