Konkurs! Wygraj wycieczkę do Berlina

Zapraszamy do udziału w naszym kolejnym konkursie, tym razem z wyjątkowo atrakcyjnymi nagrodami.

2 dwuosobowe vouchery do Berlina. Przejazd na pokładzie luksusowego autokaru Simple Express, o którym pisaliśmy tutaj. Dowolny termin wyjazdu i powrotu. Kto chętny? 😉

Czekamy na komentarze pod tym artykułem. Temat: „Berlińczyk w Warszawie. Wymyśl program 1-dniowej wycieczki, dzięki której zachwyci się naszym miastem”. Redakcja brodno.waw.pl wspólnie z pracownikami Simple Express wybierze dwa najciekawsze opisy, które nagrodzi voucherami (do wykorzystania w dowolnym terminie do końca października).

Konkurs trwa do 14 września (piątek) i jest przeznaczony tylko dla mieszkańców Warszawy. Ogłoszenie wyników – 15 września.

Zobacz również:

Berlin w 1 dzień: co warto zobaczyć? Program zwiedzania

Wesoły kierowca autobusu. Warszawa ma nowego bohatera

„Deaf life” – film z Bródna, który poruszył Polskę

Reklamy

Posted on 29/08/2012, in Konkursy. Bookmark the permalink. 5 Komentarzy.

 1. Michał Janusz

  Na spokojne, bez niepotrzebnego pędu, zwiedzenie pięknej stolicy Polski, proponuje całodzienny pobyt. Wycieczka powinna mieć w swoim programie ważne miejsca historyczne oraz dorobek nowoczesności.
  W godzinach dopołudniowych koniecznie należy zwiedzić Stare Miasto z Zamkiem Królewskim, przejść się sztandarową arterią – Krakowskim Przedmieściem, zobaczyć Plac Piłsudskiego i panoramę Warszawy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki.
  Po smacznym posiłku w jednej z restauracji, serwującej tradycyjne polskie a najlepiej mazowieckie menu proponuję odwiedzić piękny Wilanów i Łazienki Królewskie z pomnikiem Chopina, Gmach Senatu i Sejmu.
  Planując zwiedzanie Warszawy, warto zagospodarować także czas na obcowanie ze sztuką, proponuję odwiedzenie Muzeum Karykatury oraz bardzo nowoczesnego Muzeum Powstania Warszawskiego.
  Alternatywą dla młodszej grupy wycieczkowiczów może być Centrum Nauki Kopernik.

 2. Nie należy zapomnieć o wycieczkowiczach, którzy mniej interesują się historią, za to cenią sobie estetykę i piękno ukryte w miastach. Nie mówiąc o tym, że temat historii Polski dla Niemca może być nie tyle odpychający, co wpędzająca nieco w zakłopotanie z oczywistego powodu. Specjalnie dla takich można by było zorganizować osobną wycieczkę, która pozwoli im zachwycić się pięknem Warszawy. Wycieczka w sam raz dla par lub pasjonatów fotografii amatorskiej 🙂 żadnego pośpiechu, same wybrane najpiękniejsze i najciekawsze miejsca.

  Na początek proponuję zbiórkę w Łazienkach Królewskich (godzina ok. 9.00). Jest to piękne miejsce warte odwiedzenia, kryjące w sobie magię. Można tam zobaczyć pomnik Chopina, zwiedzić Pałac na Wodzie w Łazienkach, zobaczyć teatr na wodzie, podziwiać pawie swobodnie chodzące po ogrodzie, ale także… pobudzić swój umysł kawą (szczególnie po podrózy do Warszawy) w Kawiarnii Trou Madame 😉
  Stąd można się przejechać w kierunku Centrum. Tam obowiązkowy do odwiedzenia jest – Pałac Kultury i Nauki. A właściwie jego Taras widokowy, na wysokości 30 pięter, skąd można zobaczyć całą Panoramę Warszawy (ps. – nie ma szybszego sposobu zobaczenia całej Warszawy niż spojrzenie na niego z góry 🙂 )
  Niedaleko centrum jest także, godne uwagi, Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego. Budynek ten dla odmiany ukazuje nieco sztukę nowoczesności – najbardziej zadziwiający jest ogród na tarasie BUW, którego można odwiedzić wśród kwitnącej zielenii i kwiatów.
  Warto odwiedzić po tym okolice Krakowskiego Przedmieścia – jest ona uważana za jedną z najpiękniejszych ulic Warszawy. M.in warto odwiedzić Plac Piłsudskiego – a na nim Grób Nieznanego Żołnierza. Nieopodal jest Ogród Saski, który może być idealny do odpoczynku.
  Gdy zacznie sie robić ciemniej, warto gości poprowadzić przez Nowy Świat do Starego Miasta – zachwyt łapiace za serce gwarantowany. Warszawa w tych częściach miasta nocą wygląda przepięknie – stare latarnie oświetlają ulice, a zabytkowe budynki są oświetlone, a po drugiej stronie Wisły jest niesamowity widok Stadionu Narodowego. W ten sposób najlepiej można ujrzeć ukrytą magię pięknej Warszawy. Warto dopilnować, by zdążyć przyprowadzić gości na pokaz w Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu (przeważnie ok. 21:30 godz) – jest to pokaz chwytający za serce, którego nigdy w życiu człowiek nie zapomni. Woda tańcząca w rozmaitych kolorach, z muzyką oraz efektami specjalnymi – takimi jak laser, „sztuczny telewizor” i inne efekty wizualne. Po tym przydałoby się dać wycieczkowiczom czas wolny na lepsze poznanie Starówki bądź wypicia po kultowym piwie w pobliskim pubie, by móc w ten sposób pożegnać Warszawę po całodniowym zwiedzaniu 😉

 3. Jak zwiedzić całą Warszawę w jeden dzień? Może być trudno, ale nie zrażając się tym proponuję swój program wycieczki, która ma za zadanie zachwycić gościa zza granicy różnorodnością, zestawieniem nowoczesności z tradycją i zachęcić go do powrotu tu, na dłużej.

  Start naszego „tournee po Warszawie” miałby miejsce w Warszawskich Łazienkach koło godziny 10, żeby nikt nie musiał zrywać się na nią niewyspany. W pięknym otoczeniu, wśród zieleni, zwierząt i wody można odwiedzić Pałac na Wodzie, w którym prezentowane są różne, warte uwagi wystawy.
  Kolejny punkt to leżące obok Centrum Sztuki Współczesnej w Pałacu Ujazdowskim. Budynek sam w sobie ciekawy, zbudowany w stylu barokowo-klasycystycznym z czasów Zygmunta III Wazy a w kontraście do tego- sztuka współczesna prezentowana wewnątrz.
  Po odrobinie sztuki (dla ducha) przychodzi pora na coś dla ciała, chociaż może nie naszego- wizyta na Stadionie Narodowym. Obiekt nowy, na światowym poziomie, wart odwiedzenia. Większość Warszawiaków nie miała jeszcze okazji obejrzeć go od środka, więc co za przeżycie zobaczyć go będąc turystą!
  Stamtąd rzut beretem na… Warszawską Pragę. O niezbyt dobrej sławie, ale bardzo ciekawej historii, tradycji i zabudowie. W jej ulice nie będziemy się zgłębiać (podziwiać będziemy z okna autobusu lub tramwaju) a wysiądziemy przy Dworcu Wileńskim. Obejrzymy z zewnątrz odnowioną Cerkiew Praską i udamy się na spacer do zoo. Bez pośpiechu przespacerujemy się zielonymi alejkami spędzając tam wczesne popołudnie a na obiad udamy się do baru mlecznego obok Katedry Michała Archanioła i Floriana Męczennika wpisanej do rejestru zabytków.
  Dalej udamy się na Starówkę, miejsce niezwykle charakterystyczne i niesamowite. Zamek Królewski obejrzymy z zewnątrz, zrobimy sobie zdjęcia z Kolumną Zygmunta. W oddali obejrzymy Stadion Narodowy oglądany wcześniej od środka. Wybierzemy się też do Muzeum Karykatury jako przykładu muzeum, które nie musi być nudne i typowe. Pozwolimy sobie na spokojny spacer, rzut oka na Barbakan, dalej Belweder.
  Świadomi upływu czasu udamy się do Fotoplastikonu przy Alejach Jerozolimskich. Ponad 5000 oryginalnych zdjęć przedstawiający różne zakątki świata na przestrzeni lat. Połączenie historii i teraźniejszości w jednym miejscu na kliszy fotograficznej.
  Aby podsumować tournee wjedziemy na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki. To idealne miejsce żeby zobaczyć jak historia i współczesność są splecione ze sobą w Warszawie. Jak obok PKiNu roztacza się nowoczesna zabudowa, Złote Tarasy czy szklane wieżowce. Dodatkowo późna pora sprawi, że oświetlona Warszawa pokaże nam się od innej strony, niż w ciągu dnia kiedy przemieżaliśmy jej ulice.
  Zanim udamy się w na miejsce zakończenia wycieczki zjemy kolację w jedynej takiej knajpie w Warszawie- knajpie serwującej pieczone ziemniaki. „Groole” leżące przy placu Konstytucji serwują pieczone ziemniaki z nadzieniem do wyboru spośród gamy różnorodnych, pysznych farszy.
  Posileni jesteśmy gotowi pojechać tramwajem do Parku Fontann na wieczorny pokaz światła i muzyki. Atrakcja, która co weekend przyciąga setki widzów, namacalny (chociaż mokry) dowód na to, że Warszawa wciąż się rozwija i zapewnia mieszkańcom (i nie tylko) nowe atrakcje.
  I niestety, to będzie koniec wycieczki, brak czasu nie pozwoli zobaczyć więcej.
  Dlaczego taki program? Zabierając gościa w miejsca takie jak Stadion Narodowy czy Multimedialny Park Fontann chcę pokazać, że można u nas znaleźć obiekty na poziomie światowym, gość z Berlinu może porównać je do tych w siebie (Stadion Olimpijski, Zoo w Berlinie) czy tych w innych stolicach Europejskich (Fontanny w Barcelonie). Nowoczesne muzea w historycznych lokalizacjach mają udowodnić, że Warszawa się rozwija ale nie zapomina o swojej historii. A posiłki zjedzone w tak nietypowych miejscach? Mają przybliżyć codzienne życie Warszawiaka i pokazać elastyczność naszej kuchni (poprzez ciekawą „adaptację” zwykłego ziemniaka).

 4. Zaczynając zwiedzanie Warszawy nie możemy ominąć najpopularniejszego budynku jakim jest: PAŁAC KULTURY i NAUKI, tym bardziej, że w tym roku przypada 55-lecie istnienia budynku powstałego za czasów PRL-u. Budowla cieszy nie tylko swoim rozmiarem ale także majestatyczną formą. Należy skorzystać z okazji i obejrzeć widok na Warszawę z „wieży widokowej”, która mieści się na 39 piętrze.
  Dalej, chcąc odpocząć w wykwintnych kawiarniach bądź nacieszyć oczy pięknymi strojami należy udać się do „Złotych Tarasów”, które stają się najpopularniejszym miejscem spotkań warszawskiej młodzieży.
  Kolejnym punktem wycieczki jest najpiękniejsza ulica Warszawy – Nowy Świat (przewidziana przerwa obiadowa w tym miejscu jest świetną okazją do skosztowania smakołyków z najróżniejszych zakątków świata serwowanych przez okoliczne restauracje). Idąc tą ulicą podziwiamy piękne budowle. Dalej wkraczamy na Krakowskie Przedmieście, gdzie koniecznie należy podziwiać Uniwersytet Warszawski oraz zatrzymać się przed Pałacem Prezydenckim.
  Kolejnym punktem zwiedzania jest Park Ujazdowski, gdzie upajając się pięknym krajobrazem przyrody można dojść do Sejmu RP na ul. Wiejskiej. Dalej dochodzimy do Parku Łazienkowskiego, gdzie warto zwrócić uwagę na „teatr na wyspie”.
  Dalszym punktem zwiedzania jest Ogród Saski oraz spacer po pięknych i bogatych w tradycję ulicach: Krucza, Wspólna i Hoża. Następnie zwiedzamy Grób Nieznanego Żołnierza.
  Wieczorem, przy blasku księżyca udajemy się na Stare Miasto, żeby poczuć klimat warszawskiej starówki odwiedzanej przez „ulicznych grajków” oraz komików. Całodniowe zwiedzanie Warszawy zakończy multimedialny pokaz warszawskich fontann.
  Zapraszamy do zwiedzania Warszawy.

 5. brodno.waw.pl

  Konkurs wygrały Karolina i Marta. Gratulujemy! 🙂 Wysłaliśmy mejle dot. szczegółów realizacji nagrody.
  Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: