Berlin w 1 dzień. Przejazd z Simple Express – tanio i luksusowo

12 zł za bilet na trasie Warszawa – Poznań – Berlin. Dla każdego pasażera autokaru tablet, a w nim kilkaset piosenek, filmowe hity, gry… Wygodne fotele, dużo miejsca na nogi. Dodatkowo koce, poduszki, gorące i zimne napoje, komfortowe WC. Marzenie? Nie, rzeczywistość.

Opinie o Simple Express

Trudno znaleźć negatywne opinie na temat tego przewoźnika. Trochę mnie to zdziwiło, gdyż albowiem jako wytrawny turysta i pełnokrwisty Polak przyzwyczaiłem się już do narzekania na jakość podróżowania. Nie będę zapewne wyjątkiem, jeśli napiszę, że krytyka sprawiała mi wręcz perwersyjną radość. „WC w autokarze było, ale nieczynne”, „przestrzeń na nogi masakrycznie mała”, „kierowca – pirat drogowy”, „popsuta klima”… A tu niespodziewanka – nie ma co krytykować. Okazuje się, że firma Lux Express, w ramach której istnieje Simple Express, słusznie zwie się Lux. Szacun. Zacznijmy od początku.

Bilety? Niepotrzebne

Przy wejściu do autokaru nie trzeba okazywać kierowcy biletu ani numeru rezerwacji. Wystarczy dowód osobisty. Ponadto nie obowiązuje tutaj zasada „kto pierwszy wsiada do autokaru, ten ma lepsze miejsce siedzące”. Podczas zakupu biletu (przez internet lub w biurze przy Al. Jana Pawła II 15) sami możemy wybrać i zarezerwować miejscówkę. Fotele oczywiście rozkładane. Świetnie wyprofilowane. Pod każdym znajduje się gniazdko. Przestrzeń na nogi zapewnia dużo swobody.

Polecamy: „Deaf life” – film, który porusza duszę ciszą i tańcem…

Dobra, a teraz czas na „gwóźdź programu” – tablety wmontowane w zagłówki. Każdy pasażer ma do dyspozycji darmowe centrum rozrywki. Kilkaset piosenek (przeboje współczesne i ponadczasowe z poprzednich dziesięcioleci, podzielone wg stylów muzycznych), hity filmowe (wśród nich m.in. kultowy „Avatar”!), wciągające gry zręcznościowe i logiczne, dokładna mapa z aktualnym położeniem autokaru i odległością do celu podróży…

Zobacz także: „Trzeci wymiar życia 3D” w planetarium Niebo Kopernika

A kiedy Wasz ulubieniec, Król Coolian udał się tam, gdzie nawet król idzie piechotą, zadziwił się jeszcze bardziej. Duża, komfortowa, porządnie wyposażona kabina.

To nie koniec. Wspomnę jeszcze o czekających na pasażerów kocach i poduszkach na nocne przejazdy, kawie, herbacie i innych napojach (m.in. butelka wody wręczana na powitanie wsiadających), przekąskach…

Za 9-godzinną lux podróż zapłacimy jedynie 12 zł (pierwsze 5 miejsc na każde połączenie na bilety zakupione przez Internet), 24 zł (kolejne pierwsze 5 miejsc na każde połączenie na bilety zakupione przez Internet) lub 75 zł (pozostałe bilety).

Leute, nach Berlin! Simple. Express. Lux.

Bilety

Reklamy

Posted on 26/07/2012, in Skądinąd. Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

  1. Podróż na trasie Wilno – Warszawa (sierpień 2012), wyjazd z Wilna 14:45. Punktualny odjazd i przyjazd. B.dobry autokar, nowoczesny, wyposażony w pasy bezpieczeństwa. Każdy podróżny ma własny terminal (telewizor, gry), schludne WC. Dzieciaki były bardzo zadowolone z gier. 0,5l wody gratis na pokładzie. Możliowość dokupienia koca i poduszki. Bardzo atrakcyjna cena w porównaniu do innych przewoźników. Pierwsze 3 bilety w cenie 3 euro. Warto rezerwować wcześniej o ile to możliwe. Sam nie skorzystałem.

  2. Podzielam opinię poprzednika, kierowcy to nieprzyjemne chamy, miałem to „szczęście” raz podjąć próbę przejazdu na trasie Berlin – Poznań. Moja dziewczyna miała ze sobą prawo jazdy, które powinno kierowcy wystarczyć do potwierdzenia tożsamości. Oczywiście nie wystarczyło i kierowca w chamski sposób wyrzucił nas z autobusu, o zwrocie kasy za przejazd można zapomnieć!!! Nie polecam tych ruskich drani nie dajcie im zarobić!!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: