Księgarnia przy ul. Kondratowicza zaprasza na „Tanie czytanie” i…

Na Bródnie jest kilka kultowych miejsc, które już od kilkudziesięciu lat dostarczają nam pokarmu dla duszy, ciała i umysłu. Warto wymienić np. Dom Kultury „Świt”, Bar „Kefirek”, a także księgarnię przy ul. Kondratowicza 4a, która powstała w 1982 r.

Kiedy w czerwcu 2010 r. placówka sieci „Dom Książki” została zlikwidowana, wielu mieszkańców naszego osiedla przyjęło to niespodziewane zdarzenie ze smutkiem.

– Mam nadzieję, że teraz nie powstanie tam bank… – napisał jeden z internautów na forum gazeta.pl, w specjalnym wątku poświęconym zamknięciu księgarni.


I wtedy pojawiła się grupa osób, które uratowały księgarnię przy ul. Kondratowicza. Dzięki Maciejowi Biedrzyckiemu i jego przyjaciołom oraz przyjaznej postawie Zarządu SM Bródno 1 września 2010 r. swoje podwoje otworzyła firma „MPZ”. Nadal – tak, jak przed zamknięciem – możemy liczyć na bogatą ofertę beletrystyki polskiej i zagranicznej, dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na półkach przez cały rok czekają podręczniki, pomoce szkolne, lektury. W sprzedaży są także specjalistyczne książki z logopedii, literatura faktu, podróżnicza, prawnicza, psychologiczna, kulinarna, mapy, przewodniki. Poza tym w asortymencie znajdują się reprodukcje obrazów, artykuły papiernicze, globusy, maskotki… Zespół pracowników tworzą księgarze z wieloletnim doświadczeniem, którzy zawsze chętnie służą klientom pomocą.

Mocnym atutem MPZ jest też sprawna realizacja indywidualnych zamówień. Księgarze poruszą niebo i ziemię, żeby klient otrzymał to, czego potrzebuje.

Tanie książki

Co się zmieniło? To, co najbardziej cieszy kupujących: ceny! Widniejące przy wejściu hasło „Tanie czytanie” nie jest rzucaniem słów na wiatr. Duża część towaru kusi rabatem, a w przypadku niektórych pozycji obniżki sięgają nawet kilkudziesięciu złotych. Brzmi zachęcająco? A to dopiero początek atrakcji!


Niebawem ekipa Macieja Biedrzyckiego uruchomi księgarnię internetową. Ponadto raz w miesiącu książkę będzie można dostać za darmo! Wystarczy brać udział w organizowanych na naszym portalu konkursach.

Wielokrotnie pisaliśmy o sztandarowym projekcie Domu Kultury „Świt” – „Bródno kocha kino”, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Bródno kocha też księgarnię. I Bar „Kefirek” 😉 Mamy nadzieję, że nasze dzieci, wnuki i prawnuki również obdarzą uczuciem te kultowe miejsca.

Reklamy

Posted on 09/04/2012, in Blaski Bródna. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: